Zalety mieszkania w domu

Każdy, kto zastanawia się w jaki sposób będzie mieszkał ma do wyboru co najmniej kilka możliwości. Najczęściej wybierane w polskich warunkach to: dom jednorodzinny, bliźniak, zabudowa szeregowa, kamienica albo mieszkanie w budynku wielorodzinnym. Powszechnie uważa się, że to właśnie dom jednorodzinny jest najbardziej wygodną formą zamieszkiwania. Zastanówmy się więc, jakie zalety ma takie rozwiązanie.

Duża przestrzeń

Głównym czynnikiem, który przemawia za posiadaniem domu jest duża przestrzeń. Każdy, kto posiadał mieszkanie doskonale wie, jak dużych kompromisów wymagają takie małe lokale. Z domem jednorodzinnym jest zupełnie inaczej. Duża przestrzeń dotyczy zarówno wnętrz, jak i terenu wokoło. Oczywiście dom może mieć zarówno 70 metrów, jak i 300 metrów kwadratowych, jednakże w każdym przypadku będzie on oznaczał dużą swobodę. Przestrzeń daje nam niezależność. Najbardziej komfortowa sytuacja jest wtedy, gdy budujemy od postaw nowy dom. Wtedy możemy sami zdecydować jak duży będzie salon, ile stworzymy łazienek i sypialni. Gdy kupujemy gotowy dom to również mamy spore możliwości dostosowania go do swoich potrzeb. W mieszkaniach sytuacja jest trudniejsza, powierzchni nie można dodać, jedynie czasami można wyburzać pojedyncze ściany.

Teren przylegający do domu

Dom jednorodzinny to nie tylko większa powierzchnia do mieszkania, ale także teren wokoło czyli podjazd, garaż, ogródek, miejsce do parkowania, plac zabaw, miejsce do grillowania. Posiadacze samochodów z pewnością będą zadowoleni z domu jednorodzinnego, bo wtedy zawsze jest, gdzie postawić auto i nie trzeba gorączkowo szukać miejsc parkingowych pod własnym blokiem. Dzięki posiadaniu ogrodu można pięknie zaaranżować przestrzeń z pomocą roślin i mieć bliski kontakt z naturą. W ogrodzie można wypoczywać oraz prowadzić życie towarzyskie w ciepłych miesiącach roku.

Poczucie prywatności

Główną zaletą posiadania domu jest większa prywatność niż ma to miejsce w przypadku mieszkań. Gdy zajmujemy lokal w bloku mamy bardzo blisko, bo za ścianą sąsiadów. Wszyscy siebie słyszą i mogą być dla siebie uciążliwi przy remontach czy imprezach towarzyskich. Dodatkowo mieszkanie w bliskiej odległości kilkudziesięciu rodzin stwarza mnóstwo konfliktów związanych z częściami wspólnymi, opłatami i przepisami. W domu jednorodzinnym powodów do konfliktów z sąsiadami jest dużo mniej. Rodziny mieszkają od siebie w pewnych odległościach nie trzeba więc przejmować się hałasami wieczorem czy w weekendy. Teren posesji można tak zaaranżować, że sąsiad nie będzie widział co się dzieje na podwórku.

Życie towarzyskie

Posiadanie dużego domu i ogrodu sprzyja prowadzeniu życia rodzinnego i towarzyskiego. Można zorganizować duże przyjęcie w ogrodzie, w salonie albo zaprosić gości z noclegiem. Małe dzieci również mają więcej miejsca do zabawy i mogą zapraszać nawet duże grupy rówieśników. Gdy dany członek rodziny ma osobistych gości może ich przyjąć w ten sposób, że nie będą przeszkadzać innym i zachowana zostanie prywatność. O takim komforcie mogą tylko pomarzyć mieszkańcy kawalerek, gdzie całe życie toczy się w jednym pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top