Praktyczne wskazówki związane z remontem łazienki

Czy Twoja łazienka jest zagracona, niefunkcjonalna, nieergonomicznie zaprojektowana i nie odpowiada obecnemu komfortowi i stylowi życia? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania i postanowiłeś wyremontować łazienkę, czeka Cię trudny okres selekcji, aranżacji i podejmowania decyzji. Nie wiesz od czego zacząć? Przygotowaliśmy dla Ciebie przydatne wskazówki, które pomogą Ci lepiej się zorientować w tej wyjątkowej sytuacji.

Planuj z ekspertem

Remont łazienki to jeden z najbardziej wymagających remontów. Należy pomyśleć o odpadach i rozmieszczeniu, o dostępności do wody i ścieków, pamiętać o tym, które ściany są nośne, a które nie. Co więcej w większości przypadków łazienka to niewielka przestrzeń z ograniczoną liczbą opcji, a w sprzedaży dostępna jest bardzo szeroka gama wyposażenia, akcesoriów i płytek, więc bardzo trudno zdecydować się na którąś z opcji. Dlatego nie zaleca się podejmowania działań bez konsultacji z ekspertem. Możesz wybrać specjalną pracownię, firmę budowlaną, projektanta lub architekta. Od Ciebie zależy, z kim chcesz pracować i kto najbardziej Ci odpowiada.

Jeśli chodzi o wybór eksperta, zawsze wybieraj ostrożnie. Najlepiej na podstawie referencji , doświadczeń znajomych lub sąsiadów. Zdobądź więcej ofert i wybierz najlepszą. Dowiedz się, jakie usługi znajdują się w ofercie i ile zapłacisz za całość. Dopytuj o szczegóły: kto będzie dokonywał zakupów i czy fachowcy osobno policzą koszty dojazdu do pracy lub do sklepów budowlanych.

Myśl ergonomicznie

W łazience, tak samo jak w kuchni, wszystko musi mieć swoje miejsce, zwłaszcza jeśli jest to mała łazienka, gdzie wszystko co potrzebne musi się zmieścić, a jednocześnie poruszanie się po niej musi być wygodne. Dla komfortowego korzystania z łazienki ważne jest zachowanie pewnej odległości od poszczególnych urządzeń.

Przemyśl sposób układania płytek

Nie wystarczy tylko wybrać, trzeba też zdecydować o stylu, w jakim mają zostać utrzymane. Decyzję o sposobie układania płytek należy podjąć przed zamówieniem płytek, ponieważ liczba wymaganych materiałów może się różnić.
Płytki są zwykle układane do wysokości dwóch metrów i kończą się u góry całą płytką. Jednym ze sposobów jest rozpoczęcie od górnej krawędzi i kontynuowanie w dół , na końcu której będą dekory. Następnym sposobem jest rozpoczęcie od całej płytki nad wanną i kontynuowanie w górę.
Jednak wysokiej jakości glazurnik zwykle zaczyna się od środka i przechodzi do krawędzi. Dzięki temu łazienka wygląda symetrycznie. Przy zamówieniu zawsze dodawaj dodatkowe 10-15%. Dzieje się tak, ponieważ płytki mogą pękać lub być wadliwe, a oczekiwanie na dostawę zastępczą może skomplikować i opóźnić dalsze prace.

Wszystko z jednej marki, z jednej kolekcji

Nie wybieraj ceramiki sanitarnej nie tylko według ceny, ale także według projektu. Jeśli nie wierzysz w swój gust i boisz się łączyć, wybierz jedną konkretną kolekcję ceramiki sanitarnej. Dzięki temu wszystko się zharmonizuje, a Twoja łazienka stworzy harmonijne wrażenie.

Meble odporne na wodę i wilgoć

Brzmi logicznie, ale często się o tym zapomina. W łazience tak naprawdę muszą znajdować się tylko meble odporne na wilgoć i wodę. Meble łazienkowe wykonane są ze specjalnych materiałów, które w takim środowisku będą trwałe. Ale nawet je trzeba wytrzeć i wysuszyć.
Nawet najwyższej jakości i najtrwalszy materiał nie wytrzymuje kontaktu z wodą przez wiele lat.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top