Jak zaprojektować minimalistyczne wnętrze?

Jednym z trendów obecnych czasów jest pozbycie się wszystkiego, co zbędne, posiadanie jak najmniejszej ilości rzeczy, uproszczenie. Precyzyjna, klarowna, a jednocześnie bardzo wyrazista kompozycja wyróżnia wszystkie wnętrza w stylu minimalizmu. Z tego powodu takie wnętrza są obecnie u szczytu popularności. Minimalizm to nowoczesny styl, który jest idealny dla każdego, kto jest zmęczony bałaganem i nadmiarowością. Oto niektóre zasady stylu minimalizmu, które pomogą Ci go zrozumieć i stworzyć wygodną przestrzeń do życia.

Przestrzeń

Jedną z cech minimalizmu są przestronne, otwarte przestrzenie, które płynnie się przenikają. Dekorując wnętrze w tym stylu, projektanci starają się unikać ciemnych, masywnych drzwi, zastępując je szklanymi. Ponadto specjaliści często celowo poszerzają drzwi, tak aby wszystkie pokoje były zebrane w jedną przestrzeń.

Jasna paleta kolorów i ciekawe tekstury

Wnętrza minimalistyczne są zazwyczaj dekorowane prostymi kolorami, takimi jak biel, szarość i czerń. Odważne kolory są również mile widziane, ale musisz ich używać w małych ilościach, aby projekt pozostał zwięzły.
Niedawno krytykowano minimalizm za chłód, pustkę, brak koloru i emocji, ale dziś możemy śmiało powiedzieć, że ten styl się zmienia. Tak więc w nowoczesnych wnętrzach w stylu minimalizmu coraz częściej stosuje się naturalne materiały i naturalne faktury. Profesjonalni projektanci i architekci już mówią o rozwoju takiego kierunku jak miękki minimalizm.

Czystość form i minimum mebli

Styl minimalizmu to przestrzeń i powietrze, więc nie należy zagracać pokoju dużą ilością mebli. Pozostaw wolną przestrzeń, podziel pomieszczenie na strefy funkcjonalne tylko warunkowo, na przykład za pomocą lamp lub wykładzin podłogowych.
Wybierając meble zwróć uwagę na kształt przedmiotów. Minimalizm polega na zastosowaniu mebli, światła i dekoracji w jasnych, prostych formach, z wyraźnymi, czystymi liniami. Dobrze, jeśli elementy złączne, okucia i nóżki systemu przechowywania są schowane. Minimalizm to uproszczenie i zwięzłość, powinny one być obecne nawet w najdrobniejszych szczegółach, tylko w tym przypadku możemy mówić o szczególnej atmosferze tkwiącej w tym stylu.

Maksymalne światło

Minimalizm to jeden z tych stylów, który zakłada przemyślany wielopoziomowy system oświetlenia. Tu obowiązuje zasada: im więcej, tym lepiej. Dobrze oświetlone pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne, co jest szczególnie przydatne przy dekorowaniu mieszkań z niewielkimi pokojami. Oprócz rozwiązywania problemów praktycznych, światło służy również do dekoracji wnętrz. Pamiętaj, aby przemyśleć różne scenariusze włączania, aby projekt można było łatwo dostosować do nastroju i do różnych sytuacji.

Żywy wystrój

Aby wnętrze w stylu minimalizmu było bardziej żywe, przytulne i ciekawe, konieczne jest użycie naturalnych tkanin, futra, nietypowych dodatków oraz roślin. Dywany z wysokim włosiem są również dobrze widziane, najważniejsze jest to, żeby miały przyjemny jasny kolor bez uciążliwych wzorów. Przy wyborze dekoru należy kierować się tą samą zasadą: proste kształty, wyraźne linie i minimum elementów dekoracyjnych.
Styl minimalizmu tworzy bardzo nowoczesne, świeże i ciekawe wnętrza, które odzwierciedlają indywidualne cechy właścicieli. W dużej mierze z tego powodu jest mało prawdopodobne, aby taki projekt wkrótce wyszedł z mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top