Jak stworzyć stylowy i wygodny przedpokój?

Wygląd każdego domu zaczyna się od holu wejściowego. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na projekt przedpokoju lub holu. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne podczas projektowania przedpokoju – jednej z najważniejszych przestrzeni w Twoim domu.

Jasne akcenty

Optymalnym rozwiązaniem do dekoracji prawie każdego przedpokoju będzie jasna paleta kolorów. Z jej pomocą nawet niewielka przestrzeń może być wizualnie bardziej przestronna. Ponadto to pomieszczenie jest odpowiednim miejscem do eksperymentowania z wyrazistymi kolorami: tutaj najodważniejsze akcenty nie będą denerwować i negatywnie wpływać na psychikę. Akcenty kolorystyczne będą dobrą pomocą w walce z designem w duchu „oddziału szpitalnego” – drugiej strony wnętrz w jasnej kolorystyce.

Meble: wymagane minimum

Przedpokój o niewielkich rozmiarach jest pretekstem do porzucenia niepotrzebnych mebli. Jeśli dysponujesz miejscem, zdecyduj się na szafę do przechowywania sezonowej odzieży, wybierz minimalistyczny wieszak i szafkę na buty. Możesz również umieścić ławkę lub skrzynię z górną powierzchnią tapicerowaną miękkim materiałem, na którym wygodnie będzie siedzieć. Przydatna w holu jest również półka lub organizer na drobne przedmioty. To minimalny zestaw mebli niezbędny do pełnego funkcjonowania przedpokoju. W razie potrzeby kompaktową szafę można zastąpić szafą na ubrania nie tylko na bieżący sezon, dodać stelaż lub komodę na akcesoria.

Lustro: pozycja obowiązkowa na wszystkich korytarzach

Żaden stylowy i funkcjonalny korytarz ani przedpokój nie mogą obejść się bez luster. Każdy z nas dobrze rozumie, jak ważne jest sprawdzenie wyglądu przed wyjściem z domu… Ponadto lustra są prawdziwym ratunkiem dla projektantów dekorujących niewielkie przestrzenie. Kilka luster jest dobrych, ale uważaj, żeby nie stworzyć „labiryntu luster”. Zastanów się nad umiejscowieniem luster w taki sposób, aby przestrzeń wizualnie wydawała się większa, ale jednocześnie nie komplikowała orientacji w niej.

Kompozycja kilku małych luster zawsze wygląda bardzo stylowo: przypominają okna z innego wymiaru. Ważne jest, aby śledzić to, co odbijają lustra, aby zwielokrotnić tylko piękne obrazy i ciekawy design, a nie półkę z brudnymi butami.

Oświetlenie w korytarzu

Oświetlenie odgrywa szczególną rolę w projektowaniu przedpokoju. Tworząc wnętrze, należy kierować się następującą zasadą: powinno być wystarczająco dużo światła, aby osoba mogła łatwo znaleźć wszystkie niezbędne rzeczy, ubrać się i nałożyć makijaż. W tym zadaniu najlepiej sprawdzają się lampy wiszące i kinkiety. Nawiasem mówiąc, za pomocą kinkietu możesz wizualnie wyrównać przestrzeń: wiele przedpokojów ma kształt wąskiego korytarza, mała szerokość wizualnie dodaje dodatkowe centymetry do sufitu, co sprawia, że wydaje się jeszcze wyższy. Rozwiązanie jest dość proste: konieczne jest zaciemnienie samego sufitu, aby sama ludzka świadomość „rysowała” wygodną wysokość pomieszczenia. Używaj kinkietów ze światłami skierowanymi w dół i lampami wiszącymi na długim kablu. Ale najlepiej unikać lamp sufitowych – zwykle najpierw oświetlają sufit, a światła może brakować w niższych przestrzeniach. Dobrą opcją jest również montaż taśm ledowych, zwłaszcza ponad lustrem.

Korytarz i hol to przestrzenie niemieszkalne w domu, ale nie jest to powód do zaniedbania stylowego wystroju tego pomieszczenia, ponieważ to ono w dużej mierze tworzy klimat w całym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top