Fotel wiszący – jaki wybrać?

Szukasz modnych rozwiązań do swojego ogrodu lub na taras? Wybierz fotel wiszący! Potrafi on diametralnie zmienić przestrzeń, dodając jej niepowtarzalnego stylu. Dzięki niemu stworzysz atmosferę niczym z egzotycznego lasu. Wybierając model klasyczny podkreślisz ponadczasowość pomieszczenia.

Fotel wiszący – modny dodatek wnętrza!

Fotel wiszący to synonim komfortu i odpoczynku. Można w nim wygodnie usiąść i zrelaksować się. Doznając takiego relaksu możesz być pewnym, że wszyscy domownicy i goście będą chcieli z niego skorzystać. Dobre samopoczucie to nie wszystko co możemy zyskać. Podwieszane fotele potrafią diametralnie odmienić wnętrze.

Na rynku znajdziemy bardzo szeroką gamę tego typu produktów. Przede wszystkim podzielone są one na te, które możemy podwiesić od razu do sufitu lub te, które posiadają stelaż. Możemy również wybierać pomiędzy różnymi materiałami, z którego są wykonane.

Fotel wiszący – podwieszany do sufitu czy wiszący na stelażu?

Wygląd to nie wszystko. Fotel oprócz walorów estetycznych powinien być także bezpieczny.  Warto zwrócić uwagę na konstrukcję. Pierwszym rodzajem fotela jest fotel podwieszany do sufitu, a drugi – fotel na stelażu. Która jest najlepsza? Pierwsza z nich jest mało popularna. Wiadomo, że na zewnątrz nie zawsze mamy możliwość podwieszenia fotela do czegokolwiek. Dlatego też na taki fotel decydują się tylko i wyłącznie osoby, który mają zadaszony taras. Najlepszym rozwiązaniem jest fotel na stelażu. Możemy go ustawić w każdym miejscu i dowolnie go zmieniać. To rozwiązanie jest z pewnością bardziej elastyczne.

Na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu fotela wiszącego?

Decydując się na fotel wiszący na stelażu naszym głównym przedmiotem zainteresowania powinien być sam stelaż. Musi być on przede wszystkim wytrzymały. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo i pewność, że fotel wytrzyma co najmniej kilka sezonów nie warto na nim oszczędzać. Nie zawsze trzeba wybierać najdroższe modele, ale z pewnością uwaga powinna być zwrócona na droższe fotele. Cechują się one wyższą jakością, a poza tym posiadają one wytrzymałe mocowania i porządne wykończenie.

Najciekawsze modele foteli wiszących

Na rynku dostępne są modele, które różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, formą i kształtem siedziska. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych modeli, z których każdy z nas powinien wybrać coś dla siebie.

Vente-Unique fotel Yokohama – dla wszystkich zwolenników stylu vintage. A wszystko za sprawą ażurowej muszli, która może przypominać plecionkę. Jednak sam fotel sprawdzi się nie tylko w ogrodzie w owym stylu. Jest on dość elegancki i idealnie wpasuje się w wiele innych przestrzeni. Warto jeszcze dodać, że jest on wykonany z technorattanu. Z pewnością będzie trwały i wytrzymały.

Amazonas fotel wiszący Brasil – to propozycja dla osób ceniących sobie styl boho. W tym przypadku niemalże całe siedzisko wykonane jest z tkaniny. Przypomina nieco hamak. Wykonany jest niezwykle solidnie i korzystać z niego mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.

 • Miloo fotel Cocoon – fotel przypominający kokon. Zatem siadając w nim można czuć się naprawdę zrelaksowanym. Fotel jest niezwykle elegancki, ale też nowoczesny, dzięki czemu spokojnie może pojawić się w wielu przestrzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top