Biophilic design, czyli jak stworzyć oazę spokoju we wnętrzu

Marzy Ci się totalna zmiana wnętrza? Nie wiesz jednak jak zaaranżować swoje mieszkanie? Być może warto byś zwrócił uwagę na jeden z najnowszych trendów jakim jest biophilic design. Dzięki niemu zbliżysz się do natury i poczujesz spokój, spędzając wolny czas w swoich czterech kątach.

Biophilic – czym jest?

Biophilic design zakłada, by w naszym codziennym życiu starać się korzystać tylko i wyłącznie z naturalnych rozwiązań. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że jest to kontynuacja mody, by obcować z przyrodą każdego dnia. Nasze wnętrza mają wyglądać niczym wyciągnięte z lasów. Oczywiście wszystko w zgodzie z naturą. Poniżej znajdziesz praktyczne rady, jak urządzić mieszkanie w stylu biophilic design.

Naturalne materiały

Aranżacja wnętrza, z naturą w roli głównej, nie może się obyć bez naturalnych materiałów. To absolutna podstawa. Co zatem powinniśmy wybierać? Przede wszystkim warto zdecydować się na rzeczy wykonane z drewna, szkła i kamienia. Wbrew pozorom w sklepach znajdziemy wiele ciekawych produktów, np. stolik kawowy wyglądający niczym pień czy chociażby wiklinowe lampy. Z pozoru banalne dodatki mogą stać się prawdziwym hitem naszego wnętrza.

Zieleń

To jeden z tych elementów wystroju, gdzie nie musimy się ograniczać. Tak naprawdę im więcej zieleni znajdzie się w naszych wnętrzach, tym lepiej. Nie tylko pięknie ozdobią nasze pomieszczenia, ale także pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Dlatego warto, by pojawiły się w naszej sypialni. W tym pomieszczeniu warto zadbać o rośliny, które produkują nocny tlen. Dzięki temu przez całą noc będziemy mogli wdychać zdrowe powietrze.

A skoro już o zieleni mowa to warto jeszcze zwrócić uwagę na ostatnio niezwykle modne rozwiązanie jakim jest las w słoju. Tą naturalną ozdobę może zrobić każdy z nas. Jeśli jednak nie mamy czasu, możemy ją kupić. Czym jest owa dekoracja? To nic innego jak ekosystem, który zamknięty jest w słoju. Niebanalny dodatek idealny dla ciekawskich, który dodatkowo świetnie wkomponuje się w biophilic design.

Minimalizm

Choć wcześniej była mowa o ozdobach to nie oznacza, że w naszych wnętrzach może panować chaos. Wręcz przeciwnie. Z racji tego, że mamy czerpać samą dobrą energię, pomieszczenia powinny charakteryzować się minimalizmem. Chodzi o to, by pozbyć się rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Jeśli jest ich dużo – mogą nas jedyne przytłoczyć. Na uwagę zasługują tu też zasłony, które powinny być lekkie i zwiewne. Dzięki temu do mieszkania będzie wpadała odpowiednia ilość promieni słonecznych.

Podsumowując, biophilic design to kolejny trend, który ukazuje naszą bliskość z przyrodą. Jesteśmy niezwykle zabiegani i nie mamy czasu, by udać się na spacer do lasu. Jego namiastkę możemy na szczęście stworzyć w swoim domowym zaciszu. Jeśli do końca nie jesteś przekonany do całkowitej metamorfozy spróbuj na początek zaaranżować tak swoją sypialnię. Po kilku dniach zauważysz znaczące zmiany, które sprawią, że będziesz chciał poczuć ten spokój i harmonię w całym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top