6 wskazówek, które pomogą Ci zaprojektować przytulną sypialnię dla gości

Jeśli masz przyjaciół i członków rodziny, którzy nie mieszkają w pobliżu, posiadanie sypialni gościnnej pozwoliłoby im odwiedzić Cię – i spędzić z Tobą trochę czasu – dłużej niż jeden dzień. Aby jednak było to dla nich równie przyjemne, jak dla Ciebie, powinieneś udekorować pokój gościnny w taki sposób, aby poczuli się jak w domu. Na szczęście nie jest to zbyt trudne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaprojektować wygodną i przytulną sypialnię dla gości.

Wybierz odpowiedni kolor

Projektując pokój gościnny, najlepiej zacząć od kolorów. Dobrym pomysłem byłoby dopasowanie kolorów pomieszczenia do jednego z jego najbardziej wyróżniających się aspektów, na przykład pościeli. W ten sposób masz już schemat kolorów dla wszystkich innych akcesoriów. Dodatkowo, decydując się na zmianę pościeli, wiesz, jakiego rodzaju pościeli szukasz. Biorąc to pod uwagę, jeśli wybrana pościel nie jest tak kolorowa, możesz znaleźć inspirację w poduszkach lub grafikach.

Spraw, by goście poczuli się jak w ładnym hotelu

Projektując pokój gościnny, najlepszym sposobem, aby upewnić się, że goście mają wszystko, czego mogą potrzebować, jest wyobrazić sobie, czego będą potrzebować w pokoju hotelowym. Dlatego oprócz podstawowych kosmetyków powinieneś dołączyć takie szczegóły, jak ładowarka do telefonu, suszarka do włosów, długopisy, dobra lampka do czytania itp. Nie zapomnij też o porządnym lustrze – to mały szczegół, o którym często się zapomina, ponieważ zwykle masz go w łazience.

Nie zaniedbuj znaczenia dobrego materaca

Łóżko jest najważniejszą częścią pokoju gościnnego, ponieważ chcesz, aby Twoi goście mogli odpocząć i zrelaksować się. Dlatego warto wybrać wysokiej jakości materac. Materace są dostępne w wielu rozmiarach, więc nawet jeśli nie masz łóżka typu queen size, z łatwością znajdziesz dobry materac do łóżka pojedynczego, który spełni wszystkie Twoje potrzeby. Mówiąc o komforcie, powinieneś dopasować swój wysokiej jakości materac do wygodnych poduszek.

Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca do przechowywania

Zakładając, że Twoi goście zostaliby dłużej niż jeden dzień, prawdopodobnie mieliby ze sobą ubrania i inne potrzebne rzeczy. Dlatego zapewnij im wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie rzeczy. Nawet jeśli Twój pokój gościnny nie jest duży, zawsze możesz wykorzystać przestrzeń pionową i dodać wieszaki, półki itp. Jest to mały i często pomijany aspekt, ale może mieć duży wpływ na ogólny komfort.

Rozważ inne cele

Czasami musisz wykorzystać swój pokój gościnny do więcej niż jednej rzeczy, a czasami Twoi goście muszą zrobić to samo. W dzisiejszych czasach, gdy wiele osób pracuje online, błędem byłoby zakładanie, że wszyscy Twoi goście będą w nim spać. Zaprojektuj więc swoją sypialnię z myślą o innych celach i nie wahaj się dołączyć dobrego biurka do pracy z wygodnym krzesłem biurowym. W końcu naprawdę nie można się pomylić, dając swoim gościom możliwość wykonywania pracy również w pokoju. Wręcz przeciwnie, jeśli zapewnisz im wszystko, czego potrzebują, mogą nawet zostać z Tobą dłużej.

Nie zapomnij o dobrej zabawie

Jak zapewne zauważyłeś, zwykłe zasady dekorowania nie dotyczą sypialni gościnnej. Innymi słowy, nie krępuj się. Chociaż nie chcesz, aby pokój był zbyt osobisty, dodając do niego zdjęcia rodzinne, możesz nadal wyświetlać ulubione dzieła sztuki, aby wyglądał bardziej domowo. Możesz również dodać zabawne kalkomanie lub szablony, które sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej niezapomniane. W końcu najważniejsze jest, aby pomieszczenie było ciekawe, ale niezbyt specyficzne pod względem stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top